Yüksel İnşaat A.Ş.’nin Bolu İli’nde gerçekleştirdiği Köprübaşı HES Projesinin karbon kredileri geliştirme ve pazarlama hususunda SerCarbon ile çalışmıştır.

Armahes Elektrik Üretim A.Ş. tarafından Giresun İli’nde yapımına başlanan Muratlı Regülatörü karbon varlıkları geliştirme ve pazarlama konusunda SerCarbon’u tercih etmiş, santralin proje tasarım dosyası tamamlanmış Bureau Veritas ile onay (validation) sürecine başlanmıştır.

Yapımını Elestaş Elektrik Üretim A.Ş.’nin üstlendiği Isparta İli’nde inşaası devam eden Yaylabel HES ve yine aynı yatırımcıya ait Çankırı İli’ndeki Yazı HES’in karbon varlıklarını geliştirme ve pazarlama anlaşması imzalanmış, süreci takiben proje tasarım dosyaları (PDD) tamamlanarak sektörünün öncü kuruluşlarından olan Bureau Veritas ile onay (validation) sürecine başlanmıştır.

Özalp İnşaat’ın Mersin İli’nde gerçekleştireceği Dinç HES Projesi’nin karbon varlıklarını geliştirme ve pazarlama anlaşmasını SerCarbon ile imzalamıştır. Proje PDD hazırlama aşamasındadır.

Yenigün İnşaat A.Ş. tarafından Ardahan İli’nde yapımı planlanan Söğütlükaya Hidroelektrik Santrali karbon varlıkları geliştirme ve pazarlama konusunda SerCarbon ile çalışmakta olup, santralin öndeğerlendirme ve proje tasarım dosyası yazım aşaması başlamıştır.

Sukom Elektrik Üretim A.Ş.’nin Giresun İli’nde gerçekleştireceği Merek HES projesinin karbon varlıklarını geliştirme ve pazarlama anlaşmasını SerCarbon ile imzalamıştır. Proje PDD hazırlama aşamasındadır.